Om IT-avdelingen

Fra ithjelp
Hopp til: navigasjon, søk


Informasjon.gif Har du lyst til å gi oss en Tilbakemelding på denne siden?

Den sentrale IT-avdelingen (ITA) tilbyr standardiserte IKT-tjenester som skal støtte brukerne i sitt daglige virke med å utføre sine oppgaver.

ITA leverer et bredt spekter av IKT-tjenester, og har ansvar for infrastruktur, applikasjoner og brukerstøtte.

Kontaktinformasjon

Postadresse: Besøksadresser: Telefon: +47 55 58 47 00
IT-avdelingen, UiB Ekspedisjon: Fax: +47 55 58 40 70
Postboks 7800 Nygårdsgaten 5, 4. etg. E-post: post@
5020 Bergen (Stein Rokkans hus) Registrer problem / spørsmål


Se også:



Organisasjonskart

Web-orgkart-ITA.gif


IT-direktør og stabsfunksjoner

Burheim.jpg


Tore Burheim

IT-direktør

Telefon: 555 84230

Mobil: 915 83 860

Tore.Burheim@uib.no


Hope.jpg

Øivind Hope

IT-sikkerhetsansvarlig, senioringeniør

Mobil: 971 21 593

Oivind.Hope@uib.no


---


Administrasjon

Administrasjonssjef

Lundhaug Maria.jpg

Maria Lundhaug

Administrasjonssjef

Telefon: 555 84555

Mobil: 959 24 013

Maria.Lundhaug@uib.no

---


Mary S R.jpg


Mary Stien Rørdal

Førstekonsulent

Telefon: 555 84204

Mary.Rordal@uib.no


J Mork.png

Jostein Haugervåg Mork

Overingeniør

Telefon: 555 84221

Mobil: 414 79 201

Jostein.Mork@uib.no


Erik V-H-2.jpg

Erik Vikanes-Hansen

Rådgiver

Telefon: 555 84234

Mobil: 938 44 162

Erik.Vikanes-Hansen@uib.no


Telefonsentralen

Lien Trine.png

Anne-Chatrine Lien (Trine)

Førstesekretær, gruppeleder for telefonsentralen

Telefon: 555 8000

Mobil: 98 83 39 45

Anne-Chatrine.Lien@uib.no


EsterMyhre.jpg


Ester Myhre

Sekretær

Telefon: 555 89812

Ester.Myhre@uib.no



Seksjon for brukerstøtte

For hjelp, se:


Seksjonsleder

Bergland Magne.jpg

Magne Bergland

Sjefingeniør, seksjonsleder

Telefon: 555 82251

Mobil: 480 96 660

Magne.Bergland@uib.no


Brukerstøttesenteret BRITA

Jon Steine.jpg

Jon Steine

Senioringeniør, gruppeleder Brukerstøttesenteret BRITA

Telefon: 555 84490

Mobil: 975 57146

Jon.Steine@uib.no



Stian Abbedissen.jpg

Stian Abbedissen

Overingeniør

Telefon: 555 84112

Mobil: 406 35 783

Stian.Abbedissen@uib.no



Ole Arntzen

Overingeniør

Telefon: 555 84168

Mobil: 481 62 691

Ole.Arntzen@uib.no



Ivo Berghoef.jpg

Ivo Berghoef

Avdelingsingeniør

Telefon:

Mobil:

Ivo.Berghoef@uib.no



Morten Dragsnes.jpg

Morten Dragsnes

Senioringeniør

Telefon: 555 84038

Mobil: 975 57 130

Morten.Dragsnes@uib.no



Arne Hansen.jpg

Arne Hansen

Overingeniør

Telefon: 555 84480

Mobil: 481 62 692

Arne.Hansen@uib.no



Heuvel Sander Arvan van der.jpg

Sander van den Heuvel

Overingeniør

Telefon: 555 89899

Mobil: 900 19 410

Sander.Heuvel@uib.no



Johnsen Line Mari.jpg

Line Mari Johnsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84023

Mobil: : 466 34 990

Line.Johnsen@uib.no



Gunn Knutsen.jpg

Gunn Knutsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84225

Mobil: 996 26 050

Gunn.Knutsen@uib.no



Askil Laastad.jpg

Askil G. Laastad

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84132

Mobil: 976 71 162

Askil.Laastad@uib.no



JanOveN.jpg

Jan Ove Nilsestuen

Avdelingsingeniør

Telefon: 55 58 41 41

Mobil:

Jan.Nilsestuen@uib.no



RemySandhu.jpg

Remy Sandhu

Overingeniør

Telefon: 55 58 40 56

Mobil: 951 18 975

Remy.Sandhu@uib.no



Sivertsen.jpg

Inger Marie Loge Sivertsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84433

Mobil: 992 30 594

Inger.Sivertsen@uib.no



Kunder og tjenester

LailaLangesæter.jpg

Laila Langesæter

Senioringeniør, gruppeleder Kunder og tjenester

Telefon: 555 89469

Mobil: 950 27 729

Laila.Langeseter@uib.no



Buanes.jpg

Knut Erik Buanes

Senioringeniør

Telefon: 555 89470

Mobil: : 480 14 159

Knut.Buanes@uib.no



Rune.jpg

Rune Grimstad

Overingeniør

Telefon: 555 82610

Mobil: 481 62 694

Rune.Grimstad@uib.no



Bente T. Hellan

Overingeniør

Telefon: 555 82689

Mobil: 481 62 689

Bente.Hellan@uib.no



TerjeM.JPG

Terje Midthus

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84055

Mobil: 917 06 549

Terje.Midthus@uib.no



Ronny.jpg

Ronny Nordvik

Overingeniør

Telefon: 555 84100

Mobil, 950 59 414

Ronny.Nordvik@uib.no



Alexi.jpg

Alexi Nesheim Santana

Overingeniør

Mobil: : 959 62 557

Alexi.Santana@uib.no



Johannes Sørfonn Helland

Avdelingsingeniør

Telefon: 55 58 42 47

Mobil: 468 88 934

Johannes.Helland@uib.no



Uteservice

MetteH.jpg

Mette Iversen Heggem

Senioringeniør, gruppeleder Uteservice

Telefon: 555 89057

Mobil: 975 57 124

Mette.Heggem@uib.no



Gravvold Trond.jpg

Trond Gravvold

Overingeniør

Telefon: 555 84014

Mobil: 924 87 482

Trond.Gravvold@uib.no



Lillestol.jpg

Frode Lillestøl

Overingeniør

Telefon: 555 86106

Mobil: 900 43 933

Frode.Lillestol@uib.no



Diego V.jpg

Diego Valle

Overingeniør

Telefon: 555 87443

Mobil: 900 74 087

Diego.Valle@uib.no


IT-assistenter

IT-assistentene har vaktordning på universitetsområdet.

For mer informasjon om tider og kontakt, se:



IT-assistenter NORD


Edvard Tobias Lindgren.jpg

Edvard Tobias Lindgren 

IT-assistent





BildeMangler.jpg

Gyda Lindblad Møller

IT-assistent





RunarOlsen.jpg

Runar Olsen

IT-assistent





Jørgen Lie Toft.jpg

Jørgen Lie Toft

IT-assistent





Arild Pensgaard.jpg

Arild Pensgaard

IT-assistent





Tonje Hallan.JPG

Tonje Hallan

IT-assistent





Sander Lindholm Andersen.jpg

Sander Lindholm Andersen

IT-assistent





Håkon Øren.jpg

Håkon Øren

IT-assistent





Maya Asheim Breidablik.jpg

Maya Asheim Breidablik

IT-assistent





Eirik Halseth.jpg

Eirik Halseth

IT-assistent





Edvard Bjørgen.jpg

Edvard Bjørgen

IT-assistent





Eirik Sjøvoll.jpg

Eirik Sjøvoll

IT-assistent





Morten Pedersen.jpg

Morten Pedersen

IT-assistent





Tor Aimar Carlsen.jpg

Tor Aimar Carlsen

IT-assistent





Marius Lillevik.jpg

Marius Lillevik

IT-assistent





KristianDankel.jpg

Kristian Dankel

IT-assistent





ThomasSebastianRognes.jpg

Thomas Sebastian Rognes

IT-assistent





CharlieThompson.jpg

Charlie Fjellvær Thompson

IT-assistent





LasseHamre.jpg

Lasse Hamre

IT-assistent





SaraStegane.jpg

Sara Stegane

IT-assistent





MartinBruland.jpg

Martin Bruland

IT-assistent





MichaelBreien.jpg

Mikael Breien

IT-assistent





MagnusTenmann.jpg

Magnus Tenmann

IT-assistent





IT-assistenter SYD



Magnus Rambech.jpg

Magnus Rambech

IT-assistent





Joakim Algrøy.jpg

Joakim Algrøy

IT-assistent





Gunvor Lemvik.jpg

Gunvor Lemvik

IT-assistent





Kjartan Dregelid.jpg

Kjartan Dregelid

IT-assistent





BildeMangler.jpg

Torbjørn Kolve

IT-assistent





Fredrik Harvold Haugan.jpg

Fredrik Harvold Haugan

IT-assistent





BildeMangler.jpg

Sondre Nitter Vestad

IT-assistent





Rune Myklevoll.jpg

Rune Myklevoll

IT-assistent





Thomas Johan Endresen.jpg

Thomas Johan Endresen

IT-assistent





Kim Alexander Nørve.jpg

Kim Alexander Nørve

IT-assistent





Øyvin Higdem Waaler.jpg

Øyvin Higdem Waaler

IT-assistent





Mads Kloster.jpg

Mads Kloster

IT-assistent





Even Koch.jpg

Even Koch

IT-assistent





Felipe Andres Sepulveda.jpg

Felipe Andres Sepulveda

IT-assistent





Trym Helle.jpg

Trym Helle

IT-assistent





BildeMangler.jpg

Dag Otto Brænde

IT-assistent





Max Andreas Rodriguez Castro.jpg

Max Andreas Castro

IT-assistent





TimHårekAndreassen.jpg

Tim Hårek Andreassen

IT-assistent





AndreaNjærheimBerg.jpg

Andrea Njærheim Berg

IT-assistent





BendikKvernevik.jpg

Bendik Kvernevik

IT-assistent





RikkeAas.jpg

Rikke Aas

IT-assistent








Seksjon for infrastruktur

Web-orgkart-infrastruktur.gif



Seksjonsleder

Walde.jpg

Jan Kristian Walde Johnsen

Sjefingeniør, seksjonsleder

Telefon: 555 84238

Mobil: 917 15 378

Jan.Johnsen@uib.no



Samhandlings- og undervisningsteknologi

For hjelp, se: Brukerstøtte i undervisningsrom

Sund.jpg

Bjørn Tore Sund

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84894

Mobil: 918 68 075

Bjorn.Sund@uib.no


Ellertsen.jpg

Jan I. Ellertsen

Senioringeniør

Telefon: 555 84009

Mobil: 917 15 362

Fax: 555 84070

Jan.Ellertsen@uib.no


Hagen Stale.jpg

Ståle Hagen

Overingeniør

Telefon: 555 84 066

Stale.Hagen@uib.no



Hoff.jpg

Stig Hoff

Overingeniør

Telefon: 555 84080

Mobil: 992 63 863

Stig.Hoff@uib.no


Myren Anders.jpg

Anders Myren

Overingeniør

Telefon: 555 84670

Anders.Myren@uib.no



Inge Tørgersen.jpg

Inge Tøgersen

Overingeniør

Telefon: 555 89849

Mobil: 404 77 172

Inge.Togersen@uib.no


Arild Grindheim.jpg

Arild Grindheim

Senioringeniør

Mobil: 906 79 970

Arild.Grindheim@uib.no



Endre Egeland Tørnby

Overingeniør

Mobil: 482 27 011

Endre.Tornby@uib.no



Fagområdet Lab-IT

Tore Linde.jpg

Tore Linde

Prosjektleder, fungerende gruppeleder

Telefon: 555 84206

Mobil: 997 16 980

Tore.Linde@uib.no


E Neto.png

Emanuel Neto

Overingeniør

Telefon: 55 86080

Mobil: 469 08 159

Emanuel.Neto@uib.no



Langøigjelten.JPG

Erling Langøigjelten

Overingeniør

Telefon: 555 88631

Mobil: 971 00 071

Erling.Langoigjelten@uib.no



Fagområdet vitenskapelig databehandling

C Anderlik.jpg

Csaba Anderlik

Senioringeniør, gruppeleder

Mobil: 916 44 990

Csaba.Anderlik@uib.no


Halifu.jpg

Saerda Halifu

Overingeniør

Telefon: 555 84043

Mobil: 966 81 981

Saerda.Halifu@uib.no



Szentannai.jpg

Lorand Szentannai

Overingeniør

Telefon: 555 84085

Lorand.Szentannai@uib.no



Wagner.jpg

Boris Wagner

Forsker II

Boris.Wagner@uib.no



Tore Linde.jpg

Tore Linde

Prosjektleder

Telefon: 555 84206

Mobil: 997 16 980

Tore.Linde@uib.no



Siri Kallhovd.jpg

Siri Kallhovd

Senioringeniør

Mobil: 416 39 272

Siri.Kallhovd@uib.no


Tord-1.jpg

Tord Nesse

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84090

Mobil: 948 29 068

Tord.Nesse@uib.no



Faggruppe Unix


Krzywinski.jpg

Christoffer Krzywinski

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 55 58 42 46

Mobil: 982 43 689

Christoffer.Krzywinski@uib.no


Bernson.jpg

Morten-Christian Bernson

Senioringeniør

Telefon: 555 84081

Mobil: 909 95 002

mcb@uib.no


Ivan Vågenes.jpg

Ivan Vågenes

Overingeniør

Telefon: 555 88657

Mobil: 481 62 686

Ivan.Vaagenes@uib.no


Karl Magnus Kolstø

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 83416

Karl.Kolsto@uib.no


Smedstad.jpg

Ingar Smedstad

Overingeniør

Telefon: 555 84653

Mobil: 917 23 819

Ingar.Smedstad@uib.no


Kind.jpg

Hans Morten Kind

Senioringeniør

Telefon: 555 84059

Mobil: 975 57 109

Kind@uib.no


Trond Davidsen

Overingeniør

Telefon: 555 84237

Mobil: 917 45 822

Fax: 555 84070

Trond.Davidsen@uib.no


Raymond.jpg

Raymond Kristiansen

Senioringeniør, Iaas

Telefon: 555 84216

Mobil: 911 73 749

Raymond.Kristiansen@uib.no


Lædre.jpg

Tor Lædre

Senioringeniør, Iaas

Telefon: 555 84058

Mobil: 958 01 892

Tor.Ladre@it.uib.no


Bidne.jpg

Svein Tore Bidne Bøe

Overingeniør

Telefon: 555 84588

Mobil: 456 99 829

Svein.Tore.Boee@uib.no


KristianB.jpg

Kristian Carlos Botnen

Overingeniør

Telefon: 555 84254

Mobil: 952 18 147

Kristian.Botnen@uib.no


AndersVaage.jpg

Anders Vaage

Overingeniør

Telefon: 555 89813

Mobil: 918 28 131

Anders.Vaage@uib.no


Hedda.JPG

Hedda Dorthea Asperheim

Overingeniør

Mobil: 918 44 331

Hedda.Asperheim@uib.no




Fagområdet Windows

Holst.jpg

Kristian Holst

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84054

Mobil: 481 62 682

Kristian.Holst@uib.no


Berge.jpg

Knut Berge

Senioringeniør

Telefon: 555 84215

Mobil: 917 15 374

Knut.Berge@uib.no


Jarl Magnar Hansen

Senioringeniør

Telefon: 555 89069

Mobil: 907 74 464

Jarl.Hansen@uib.no


Hetlelid.jpg

Robert Hetlelid

Senioringeniør

Telefon: 555 84057

Mobil: 957 70 054

Robert.Svendsen@uib.no


Christian Pedersen

Senioringeniør

Telefon: 555 89061

Mobil: 992 05 959

Christian.Pedersen@uib.no


Marcel.jpg

Marcel Biebricher

Overingeniør

Telefon: 555 88799

Mobil: 994 37 676

Marcel.Biebricher@uib.no


Lill Eilertsen

Overingeniør

Telefon: 555 84645

Mobil: 953 96 280

Lill.Eilertsen@uib.no


KjellFadnes.jpg

Kjell Fadnes

Overingeniør

Telefon: 555 84259

Mobil: : 458 81 311

Kjell.Fadnes@uib.no


RannveigU.jpg

Rannveig Ulvahaug

Overingeniør

Mobil: 415 10 204

Rannveig.Ulvahaug@uib.no


Bjørn-Tore Straume

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 87495

Mobil: 958 77 603

Bjorn-Tore.Straume@uib.no


JarleJohnsen.jpg

Jarle Johnsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84010

Mobil: : 414 18 944

Jarle.Johnsen@uib.no



Fagområdet Nettverk

Kleppestø.jpg

Yngve Kleppestø

Overingeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84016

Mobil: 992 05 994

Fax: 555 84070

Yngve.Kleppesto@uib.no


Rudolf Krajewski.jpg

Rudolf Krajewski

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84064

Fax: 555 84070

Rudolf.Krajewski@uib.no


Raftevoll.jpg

Arild Raftevoll

Overingeniør

Telefon: 555 84051

Mobil: 958 01 884

Arild.Raftevoll@uib.no


Moktar.jpg

Naimah Putri Moktar

Avdelingsingeniør

Telefon: 55 58 40 02

Mobil: 466 26 713

Naimah.Moktar@uib.no


Matre C.jpg

Christian Matre

Overingeniør

Telefon: 55 58 40 06

Mobil: 452 56 778

Christian.Matre@uib.no


Per Steiner Bendiksen

Overingeniør

Telefon: 555 87336

Mobil: 950 20 213

Per.Bendiksen@uib.no




Seksjon for applikasjoner

Web-orgkart-applikasjoner.gif


Seksjonsleder


Nina Kaurel.png

Nina Kaurel

Sjefingeniør, seksjonsleder applikasjoner

Mobil: 400 99 039

Nina.Kaurel@uib.no



Fagområdet Oracle/Apex

Foss.jpg

Roger Foss

Overingeniør, fungerende gruppeleder

Telefon: 555 84210

Mobil: 957 70 053

Roger.Foss@uib.no


Tuck.jpg


Angela Tuck

Senioringeniør

Telefon: 555 84004

Angela.Tuck@uib.no


100px-Terje.jpg


Terje Hidle

Overingeniør

Telefon 555 84231

Mobil: 913 83 591

Terje.Hidle@uib.no


Beijersbergen I.jpg

Ivo Beijersbergen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84209

Ivo.Beijersbergen@uib.no



Eirik Gullaksen.jpg

Eirik Gullaksen

Overingeniør

Telefon:

Eirik.Gullaksen@uib.no







Fagområdet åpne systemer

Dotche.jpg

Chernet Dotche

Seniorrådgiver, gruppeleder

Telefon: 555 84087

Mobil: 934 15 274

chernet.dotche@uib.no



Opedal-h.jpg

Helge Opedal

Senioringeniør

Telefon: 555 84071

Mobil: 970 70 907

Helge.Opedal@uib.no


Michael Eric Menk.jpg

Michael Eric Menk

Overingeniør

Telefon: 555 82269

Mobil: 906 83 268

Michael.Menk@uib.no


Nordgreen.jpg

Lennart Nordgreen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84088

Mobil: 407 81 210

Lennart.Nordgreen@uib.no


Birkhaug.jpg

Jørgen Birkhaug

Overingeniør

Mobil: 909 34 582

Jorgen.Birkhaug@uib.no



Skurtveit.jpg

Kristian Ådlandsvik Skurtveit

Overingeniør

Telefon: 555 84007

Kristian.Skurtveit@uib.no



Torstein Leversund.jpg

Torstein Leversund

Avdelingsingeniør

Mobil: 482 95 611

Torstein.Leversund@uib.no




Bjørn Eikeland

Overingeniør (midlertidig)

Mobil: 486 00 883

Bjorn.Eikeland@uib.no



Fagområdet webutvikling

Aas.jpg

Gisle Aas

Senioringeniør, gruppeleder

Mobil: 932 41 450

Gisle.Aas@uib.no



Bjørndal.jpg


Elin Bjørndal

Overingeniør

Telefon: 555 84155

Mobil: 957 62 483

Elin.Bjorndal@uib.no


Kolås.jpg


Cato Kolås

Senioringeniør

Telefon: 555 84245

Mobil: 917 44 939

Cato.Kolas@uib.no


Bringedal.jpg

Olav Bringedal

Overingeniør

Telefon: 555 89033

Olav.Bringedal@uib.no


Johannessen.jpg

Are Johannessen

Overingeniør

Are.Johannessen@uib.no



Revheim.jpg


Johanne Berit Revheim

Overingeniør

Telefon: 555 84633

Mobil: 949 70 880

Johanne.Revheim@uib.no



A Østvoll.jpg

Amund Østvoll

Overingeniør

amund.ostvoll@uib.no




Ana P.jpg

Ana G. Pino

Overingeniør

Ana.Pino@uib.no



Oeveraas.jpg

Nils Øverås

Overingeniør

Nils.Overas@uib.no




Ole Voldsæter

Overingeniør

Ole.Voldsater@uib.no



Seksjon for prosjekt

Seksjonsleder

Jon Eikhaug.jpg

Jon Eikhaug

Sjefingeniør, seksjonsleder prosjekt

Telefon: 555 84270

Mobil: 414 18 943

Jon.Eikhaug@uib.no


Ohm.jpg

Cecilie Ohm

Seniorrådgiver

Mobil: 464 74 644

Kontoradresse: Muséplass 1

Cecilie.Ohm@uib.no


Storebø.jpg

Sidsel Storebø

Sjefingeniør

Telefon: 555 84084

Mobil: 917 15 450

Sidsel.Storebo@uib.no


Jordalen.jpg

Ronny Jordalen

Overingeniør

Telefon: 555 82444

Mobil: 922 51 312

Ronny.Jordalen@uib.no


Stig-Helge Larsen.jpg

Stig-Helge Larsen

Seniorrådgiver

Mobil: 995 07 778

Stig-Helge.Larsen@uib.no


Terje Sagstad.png

Terje Sagstad

Seniorrådgiver

Mobil: 918 73 519

Terje.Sagstad@uib.no


Magnus Nerheim.jpg

Magnus Svendsen Nerheim

Rådgiver

Mobil: 452 65 719

Magnus.Nerheim@uib.no


Benserud.png

Mette Benserud

Seniorrådgiver

Mobil: 452 72 395

Mette.Benserud@uib.no


Lærlinger

Knut Stefferud.jpg

Knut Stefferud

Lærling, IKT-servicefaget

Knut.Stefferud@uib.no


Fredrik Enes

Lærling, IKT-servicefaget



Vania Eunice Mshomi

Lærling, IKT-servicefaget



Ali-Hussain Al-Naemi Skår

Lærling, IKT-servicefaget



Michelle.JPG

Michelle Jenssen

Lærling, kontor- og administrasjonfaget

Michelle.Jenssen@uib.no



Line Merethe Solheim

Lærling, kontor- og administrasjonfaget

Line.Solheim@uib.no