Forskjell mellom versjoner av «Om IT-avdelingen»

Fra ithjelp
Hopp til: navigasjon, søk
(Cato og Joakim har no avslutta lærlingetida med fagprøve og skal vidare på skule. Oppdaterte siste siffer fasttelefon Kristian Skurtveit 007)
(Endra overskrift frå "Andre medarbeidere" til "Lærlinger", fjerna merking som "under utvikling")
Linje 1 712: Linje 1 712:
  
  
== Andre medarbeidere ==
+
== Lærlinger ==
  
  
Linje 1 775: Linje 1 775:
 
[[en:About the IT department]]
 
[[en:About the IT department]]
 
{{ADM}}
 
{{ADM}}
{{Under utvikling|Organisasjonskart ikkje oppdatert: seksjon for applikasjoner nye grupper; ny seksjon Prosjekt}}
 
  
 
[[Kategori:Organisasjon]]
 
[[Kategori:Organisasjon]]

Revisjonen fra 23. aug. 2016 kl. 13:58

Den sentrale IT-avdelingen (ITA) tilbyr standardiserte IKT-tjenester som skal støtte brukerne i sitt daglige virke med å utføre sine oppgaver.

ITA leverer et bredt spekter av IKT-tjenester, og har ansvar for infrastruktur, applikasjoner og brukerstøtte.

Kontaktinformasjon

Postadresse: Besøksadresser: Telefon: +47 55 58 47 00
IT-avdelingen, UiB Ekspedisjon: Fax: +47 55 58 40 70
Postboks 7800 Nygårdsgaten 5, 4. etg. E-post: post@
5020 Bergen (Stein Rokkans hus) Registrer problem / spørsmål


Se også:



Organisasjonskart

Web-orgkart-ITA.gif


IT-direktør og stabsfunksjoner

Burheim.jpg


Tore Burheim

IT-direktør

Telefon: 555 84230

Mobil: 915 83 860

Tore.Burheim@uib.no




Chandini.jpg


Chandini Merkesvik

IT-sikkerhetsansvarlig, senioringeniør

Telefon: 55 58 66 06

Mobil: 990 92 909

Chandini.Merkesvik@uib.no



Administrasjon

Bjorke Kjersti.jpg

Kjersti Bjørke

Administrasjonssjef

Telefon: 555 84555

Mobil: 413 39 579

Kjersti.Bjorke@uib.no


Mary S R.jpg


Mary Stien Rørdal

Førstekonsulent

Telefon: 555 84204

Mary.Rordal@uib.no


J Mork.png

Jostein Mork

Overingeniør

Telefon: 555 84221

Mobil: 414 79 201

Jostein.Mork@uib.no


Erik V-H-2.jpg

Erik Vikanes-Hansen

Rådgiver

Telefon: 555 84234

Mobil: 938 44 162

Erik.Vikanes-Hansen@uib.no


Telefonsentralen

Lien Trine.png

Anne-Chatrine Lien (Trine)

Førstesekretær, gruppeleder for telefonsentralen

Telefon: 555 8000

Mobil: 98 83 39 45

Anne-Chatrine.Lien@uib.no


Monsen.jpg


Aina Wangensten Monsen

Førstesekretær

Telefon: 555 89815

Aina.W.Monsen@uib.no


EsterMyhre.jpg


Ester Myhre

Sekretær

Telefon: 555 89812

Ester.Myhre@uib.no



Seksjon for brukerstøtte

For hjelp, se:


Seksjonsleder og stabsfunksjoner

Bergland Magne.jpg

Magne Bergland

Sjefingeniør, seksjonsleder

Telefon: 555 82251

Mobil: 480 96 660

Magne.Bergland@uib.no




Kleveland.jpg

Karl Kleveland

Førstekonsulent

Telefon: 555 84018

Mobil: 917 15 360

Fax: 555 89704

Karl.Kleveland@uib.no




Brukerstøttesenteret BRITA

Jon Steine.jpg

Jon Steine

Senioringeniør, gruppeleder, BRITA-leder

Telefon: 555 84490

Mobil: 975 57146

Jon.Steine@uib.no



Hedda.JPG

Hedda Dorthea Asperheim

Avdelingsingeniør

Mobil: 930 14 600

Hedda.Asperheim@uib.no



RemySandhu.jpg

Remy Sandhu

Avdelingsingeniør (vikar)

Telefon: 55 58 40 56

Mobil: 951 18 975

Remy.Sandhu@uib.no



JanOveN.jpg

Jan Ove Nilsestuen

Avdelingsingeniør (vikar)

Telefon: 55 58 41 41


Jan.Nilsestuen@uib.no


Området Årstad/Haukeland

LailaLangesæter.jpg

Laila Langesæter

Senioringeniør, gruppeleder, områdeansvarlig Årstad/Haukeland

Telefon: 555 89469

Mobil: 950 27 729

Laila.Langeseter@uib.no


Arne Hansen.jpg

Arne Hansen

Overingeniør

Telefon: 555 84480

Mobil: 481 62 692

Arne.Hansen@uib.no


Sinan Sayan

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 86518

Mobil: 481 62 693

Sinan.Sayan@uib.no


Gunn Knutsen.jpg

Gunn Knutsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84225

Mobil: 996 26 050

Gunn.Knutsen@uib.no


Heuvel Sander Arvan van der.jpg

Sander van den Heuvel

Overingeniør

Telefon: 555 89899

Mobil: 900 19 410

Sander.Heuvel@uib.no


Buanes.jpg


Knut Erik Buanes

Overingeniør

Telefon: 555 89470

Mobil: : 480 14 159

Knut.Buanes@uib.no


TerjeM.JPG

Terje Midthus

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84055

Mobil: 917 06 549

Terje.Midthus@uib.no


Lillestol.jpg

Frode Lillestøl

Overingeniør, ansvarlig IT-assistenter Årstad/Haukeland

Telefon: 555 86106

Mobil: 900 43 933

Frode.Lillestol@uib.no




Området Nygårdshøyden sør

IreneHusa.jpg

Irene Ludvigsen Husa

Senioringeniør, gruppeleder, områdeansvarlig Nygårdshøyden sør

Telefon: 555 84505

Mobil: 901 37 494

Irene.Husa@uib.no


Morten Dragsnes.jpg

Morten Dragsnes

Overingeniør

Telefon: 555 84038

Mobil: 975 57 130

Morten.Dragsnes@uib.no


Stian Abbedissen.jpg

Stian Abbedissen

Overingeniør

Telefon: 555 84112

Mobil: 406 35 783

Stian.Abbedissen@uib.no


Ole Arntzen

Overingeniør

Telefon: 555 84168

Mobil: 481 62 691

Ole.Arntzen@uib.no


JarleJohnsen.jpg

Jarle Johnsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84010

Mobil: : 414 18 944

Jarle.Johnsen@uib.no


Bente T. Hellan

Overingeniør, ansvarlig IT-assistenter Nygårdshøyden sør

Telefon: 555 82689

Mobil: 481 62 689

Bente.Hellan@uib.no




Området Nygårdshøyden midt

MetteH.jpg

Mette Iversen Heggem

Senioringeniør, gruppeleder, områdeansvarlig Nygårdshøyden midt

Telefon: 555 89057

Mobil: 975 57 124

Mette.Heggem@uib.no


Rune.jpg

Rune Grimstad

Overingeniør

Telefon: 555 82610

Mobil: 481 62 694

Rune.Grimstad@uib.no


Sivertsen.jpg

Inger Marie Loge Sivertsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84433

Mobil: 992 30 594

Inger.Sivertsen@uib.no


Askil Laastad.jpg

Askil G. Laastad

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84132

Mobil: 976 71 162

Askil.Laastad@uib.no


Johnsen Line Mari.jpg

Line Mari Johnsen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84023

Mobil: : 466 34 990

Line.Johnsen@uib.no


Alexi.jpg

Alexi Nesheim Santana

Overingeniør, ansvarlig IT-assistenter Nygårdshøyden Midt

Telefon:

Mobil: : 959 62 557

Alexi.Santana@uib.no



Området Nygårdshøyden nord

Vårdal.jpg

Wenche Vårdal

Senioringeniør, fungerende områdeansvarlig Nygårdshøyden nord

Telefon: 555 84213

Mobil: 917 36 221

Wenche.Vardal@uib.no


Gravvold Trond.jpg

Trond Gravvold

Overingeniør, ansvarlig IT-assistenter Nygårdshøyden nord

Telefon: 555 84014

Mobil: 924 87 482

Trond.Gravvold@uib.no




Undervisningsteknologi og AV

For hjelp, se: Brukerstøtte i undervisningsrom


Vårdal.jpg

Wenche Vårdal

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84213

Mobil: 917 36 221

Wenche.Vardal@uib.no


Hoff.jpg

Stig Hoff

Overingeniør

Telefon: 555 84080

Mobil: 992 63 863

Stig.Hoff@uib.no


Inge Tørgersen.jpg

Inge Tøgersen

Overingeniør

Telefon: 555 89849

Mobil: 404 77 172

Inge.Togersen@uib.no


Arild Grindheim.jpg

Arild Grindheim

Senioringeniør

Mobil: 906 79 970

Arild.Grindheim@uib.no



Myren Anders.jpg

Anders Myren

Overingeniør

Telefon: 555 84670

Anders.Myren@uib.no



Ronny.jpg

Ronny Nordvik

Overingeniør

Telefon: 555 84100

Mobil, 950 59 414

Ronny.Nordvik@uib.no


IT-assistenter

IT-assistentene har vaktordning ved fakultetene og er tilknyttet sitt aktuelle område: Årstad/Haukeland eller Nygårdshøyden nord/midt/sør

For hjelp, se:


Seksjon for infrastruktur

Web-orgkart-infrastruktur.gif



Seksjonsleder og stabsfunksjoner

Walde.jpg

Jan Kristian Walde Johnsen

Sjefingeniør, seksjonsleder

Telefon: 555 84238

Mobil: 917 15 378

Jan.Johnsen@uib.no



Lædre.jpg

Tor Lædre

Overingeniør, Iaas

Telefon: 555 84058

Mobil: 958 01 892

Tor.Ladre@it.uib.no



Fagområdet vitenskapelig databehandling

C Anderlik.jpg

Csaba Anderlik

Senioringeniør, gruppeleder

Mobil: 916 44 990

Csaba.Anderlik@uib.no



Halifu.jpg

Saerda Halifu

Overingeniør

Telefon: 555 84043

Saerda.Halifu@uib.no



Szentannai.jpg

Lorand Szentannai

Overingeniør

Telefon: 555 84085

Lorand.Szentannai@uib.no



Wagner.jpg

Boris Wagner

Forsker II

Boris.Wagner@uib.no



Tore Linde.jpg

Tore Linde

Prosjektleder

Telefon: 555 84132

Mobil: 997 16 980

Tore.Linde@uib.no



Faggruppe Unix


Oltu.jpg

Alexandr Oltu

Senioringeniør, fungerende gruppeleder

Telefon: 555 84144

Mobil: 468 19 137

Alexandr.Oltu@uib.no


Bernson.jpg

Morten-Christian Bernson

Senioringeniør

Telefon: 555 84081

Mobil: 909 95 002

mcb@uib.no


Ivan Vågenes.jpg

Ivan Vågenes

Overingeniør

Telefon: 555 88657

Mobil: 481 62 686

Ivan.Vaagenes@uib.no


Christiansen.jpg

Øyvind Hareide Christiansen

Overingeniør

Telefon 555 83820

Mobil: 466 10 126

Oyvind.Christiansen@uib.no


Karl Magnus Kolstø

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 83416

Karl.Kolsto@uib.no


Smedstad.jpg

Ingar Smedstad

Overingeniør

Telefon: 555 84653

Mobil: 917 23 819

Ingar.Smedstad@uib.no


Kind.jpg

Hans Morten Kind

Senioringeniør

Telefon: 555 84059

Mobil: 975 57 109

Kind@uib.no


Trond Davidsen

Overingeniør

Telefon: 555 84237

Mobil: 917 45 822

Fax: 555 84070

Trond.Davidsen@uib.no


KristianB.jpg

Kristian Carlos Botnen

Overingeniør

Telefon: 555 84254

Mobil: 952 18 147

Kristian.Botnen@uib.no


AndersVaage.jpg

Anders Vaage

Overingeniør

Telefon: 555 89813

Mobil: 918 28 131

Anders.Vaage@uib.no


Daniel H.jpg

Daniel Huluka

Overingeniør

Telefon: 555 84061

Daniel.Huluka@uib.no


MortenU.jpg

Morten Ulveseth

Avdelingsingeniør (vikar)

Telefon: 55 58 41 41

Mobil: 997 58 920

Morten.Ulveseth@uib.no



Genny.jpg

Genny Florez

Overingeniør (midlertidig)

Genny.Gomez@uib.no



Tord-1.jpg

Tord Nesse

Avdelingsingeniør (midlertidig)

Tord.Nesse@uib.no




Fagområdet Windows

Holst.jpg

Kristian Holst

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84054

Mobil: 481 62 682

Kristian.Holst@uib.no


Berge.jpg

Knut Berge

Senioringeniør

Telefon: 555 84215

Mobil: 917 15 374

Knut.Berge@uib.no


Jarl Magnar Hansen

Senioringeniør

Telefon: 555 89069

Mobil: 907 74 464

Jarl.Hansen@uib.no


Hetlelid.jpg

Robert Hetlelid

Overingeniør

Telefon: 555 84057

Mobil: 957 70 054

Robert.Svendsen@uib.no


Christian Pedersen

Overingeniør

Telefon: 555 89061

Mobil: 992 05 959

Christian.Pedersen@uib.no


Marcel.jpg

Marcel Biebricher

Overingeniør

Telefon: 555 88799

Mobil: 994 37 676

Marcel.Biebricher@uib.no


Lill Eilertsen

Overingeniør

Telefon: 555 84645

Mobil: 953 96 280

Lill.Eilertsen@uib.no


Bidne.jpg

Svein Tore Bidne Bøe

Overingeniør

Telefon: 555 84588

Mobil: 456 99 829 Svein.Tore.Boee@uib.no


KjellFadnes.jpg

Kjell Fadnes

Overingeniør

Telefon: 555 84259

Mobil: : 458 81 311

Kjell.Fadnes@uib.no


RannveigU.jpg

Rannveig Ulvahaug

Avdelingsingeniør

Mobil: 415 10 204

Rannveig.Ulvahaug@uib.no





Fagområdet Nettverk

Kleppestø.jpg

Yngve Kleppestø

Overingeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84016

Mobil: 992 05 994

Fax: 555 84070

Yngve.Kleppesto@uib.no


Rudolf Krajewski.jpg

Rudolf Krajewski

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84064

Fax: 555 84070

Rudolf.Krajewski@uib.no


Raftevoll.jpg

Arild Raftevoll

Overingeniør

Telefon: 555 84051

Mobil: 958 01 884

Arild.Raftevoll@uib.no


Moktar.jpg

Naimah Putri Moktar

Avdelingsingeniør

Telefon: 55 58 40 02

Mobil: 466 26 713

Naimah.Moktar@uib.no


Matre C.jpg

Christian Matre

Overingeniør

Telefon: 55 58 40 06

Mobil: 452 56 778

Christian.Matre@uib.no




Fagområdet Telefoni


Sund.jpg

Bjørn Tore Sund

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84894

Mobil: 918 68 075

Bjorn.Sund@uib.no


Hagen.jpg

Svein Hagen

Overingeniør

Telefon: 555 84008

Mobil: 907 90 720

Fax: 555 84070

Svein.Hagen@uib.no


Ellertsen.jpg

Jan I. Ellertsen

Senioringeniør

Telefon: 555 84009

Mobil: 917 15 362

Fax: 555 84070

Jan.Ellertsen@uib.no


Hagen Stale.jpg

Ståle Hagen

Overingeniør

Telefon: 555 84 066

Stale.Hagen@uib.no


Seksjon for applikasjoner

Web-orgkart-applikasjoner.gif


Seksjonsleder og stabsfunksjoner

Storebø.jpg


Sidsel Storebø

Sjefingeniør, seksjonsleder applikasjoner

Telefon: 555 84084

Mobil: 917 15 450

Sidsel.Storebo@uib.no





Fagområdet Oracle/Apex

BergheimAL.png

Anne Lise Bergheim

Senioringeniør, gruppeleder

Telefon: 555 84095

Mobil: 911 37 942

Anne.Lise.Bergheim@uib.no


Foss.jpg

Roger Foss

Overingeniør

Telefon: 555 84210

Mobil: 957 70 053

Roger.Foss@uib.no


Stølheim.jpg


Elin Stølheim

Overingeniør

Telefon: 555 84133

Mobil: 906 76 855

Elin.Stolheim@uib.no


Tuck.jpg


Angela Tuck

Senioringeniør

Telefon: 555 84004

Angela.Tuck@uib.no


100px-Terje.jpg


Terje Hidle

Overingeniør

Telefon 555 84231

Mobil: 913 83 591

Terje.Hidle@uib.no


Beijersbergen I.jpg

Ivo Beijersbergen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84209

Ivo.Beijersbergen@uib.no


Oeveraas.jpg

Nils Øverås

Overingeniør (midlertidig)

Nils.Overas@uib.no







Fagområdet åpne systemer

Dotche.jpg

Chernet Dotche

Seniorrådgiver, gruppeleder

Telefon: 555 84087

Mobil: 934 15 274

chernet.dotche@uib.no



Opedal-h.jpg

Helge Opedal

Senioringeniør

Telefon: 555 84071

Mobil: 970 70 907

Helge.Opedal@uib.no


Michael Eric Menk.jpg

Michael Eric Menk

Overingeniør

Telefon: 555 82269

Michael.Menk@uib.no


Jan Solsvik

Overingeniør

Telefon: 555 86721

Mobil: 917 15 377

Jan.Solsvik@uib.no


Nordgreen.jpg

Lennart Nordgreen

Avdelingsingeniør

Telefon: 555 84088

Lennart.Nordgreen@uib.no


Birkhaug.jpg

Jørgen Birkhaug

Overingeniør

Mobil: 909 34 582

Jorgen.Birkhaug@uib.no


Kristian Ådlandsvik Skurtveit

Avdelingsingeniør (midlertidig)

Telefon: 555 84007

Kristian.Skurtveit@uib.no



Fagområdet webutvikling

Aas.jpg

Gisle Aas

Senioringeniør, gruppeleder

Mobil: 932 41 450

Gisle.Aas@uib.no



Bjørndal.jpg


Elin Bjørndal

Overingeniør

Telefon: 555 84155

Mobil: 957 62 483

Elin.Bjorndal@uib.no


Kolås.jpg


Cato Kolås

Senioringeniør

Telefon: 555 84245

Cato.Kolas@uib.no


Bringedal.jpg

Olav Bringedal

Overingeniør

Telefon: 555 89033

Olav.Bringedal@uib.no


Johannessen.jpg

Are Johannessen

Overingeniør

Telefon: 555 84138

Are.Johannessen@uib.no


Revheim.jpg


Johanne Berit Revheim

Overingeniør

Telefon: 555 84633

Johanne.Revheim@uib.no



A Østvoll.jpg

Amund Østvoll

Overingeniør

amund.ostvoll@uib.no




Ana P.jpg

Ana G. Pino

Overingeniør

Ana.Pino@uib.no




Jonas Fagnastøl Henriksen

Overingeniør

Jonas.Henriksen@uib.no



Seksjon for prosjekt

Seksjonsleder

Storebø.jpg


Sidsel Storebø

Sjefingeniør, fungerende seksjonsleder prosjekt

Telefon: 555 84084

Mobil: 917 15 450

Sidsel.Storebo@uib.no



Raymond.jpg

Raymond Kristiansen

Senioringeniør, prosjektleder Iaas

Telefon: 555 84216

Raymond.Kristiansen@uib.no


Jordalen.jpg

Ronny Jordalen

Overingeniør, teknisk prosjektleder DigUiB

Telefon: 55 58 24 44

Mobil: 922 51 312

Ronny.Jordalen@uib.no



Lærlinger



Charlotte L.jpg


Charlotte Marlene Lingås

IKT-lærling

Charlotte.Lingas@uib.no



Alexander V.jpg

Alexander Viksøy

IKT-lærling

Alexander.Viksoy@uib.no



Adrian.JPG

Adrian Stene

IKT-lærling

Adrian.Stene@uib.no



Kaspar.JPG

Kaspar Børhaug

IKT-lærling

Kaspar.Borhaug@uib.no